
Monitoring faktur w Systemie Zarządzania Należnościami Rozważna Firma został wyróżniony tytułem Najlepszego Produktu dla MSP 2016 w rankingu Turbiny Polskiej Gospodarki opublikowanym przez Gazetę Finansową. Każdego miesiąca, coraz więcej polskich przedsiębiorców przekonuje się o zaletach monitorowania faktur, jednak spora grupa nadal obawia się tego rozwiązania. Kontynuujemy wpis z ubiegłego tygodnia i rozwiewamy kolejne wątpliwości.
Kolejne narzędzie, którego obsługi trzeba się nauczyć. Ja i moi pracownicy nie mamy na to czasu.
„Nauczyć” to nie do końca trafne określenie. Tworząc platformę Rozważna Firma duży nacisk położyliśmy na intuicyjność obsługi, tak aby nie trzeba było się jej uczyć, a po prostu zrozumieć jak działa. Dlatego korzystanie z monitoringu faktur porównałbym nie do skomplikowanego systemu ERP, ale do zakupów w ulubionym sklepie internetowym, gdzie każdy kolejny krok jest jasno opisany, a my sami już przy 2-3 wizycie poruszamy się po nim odruchowo. Monitorowanie faktur nie wymaga wielogodzinnych szkoleń czy zapoznania się z dziesiątkami stron instrukcji. Cały proces bardzo szybko sprowadzi się do kilku kliknięć, a w razie potrzeby Ty bądź Twój pracownik w każdej chwili może zajrzeć do specjalnej strony FAQ bądź zadać pytanie naszemu konsultantowi przez okienko czatu.
W moim programie finansowym też jest opcja wysyłania przypomnień, ale z niej nie korzystam.
Wiemy, że taka funkcjonalność jest właściwie standardem dla oprogramowania finansowo-księgowego. Powiedzmy sobie szczerze – automat do wysyłki zdefiniowanych wcześniej e-maili czy smsów nie jest niczym rewolucyjnym, a stworzenie takiego narzędzia nie stanowi większego wyzwania dla programisty. My traktujemy monitoring faktur nie tylko jako automat do wysyłki przypomnień, ale jako narzędzie, które pozwoli przedsiębiorcy usprawnić zarządzanie należnościami i przyśpieszyć spływ należności od kontrahentów. Dlatego nasz system od początku zbiera i analizuje dane na temat płatności od Twoich klientów, prezentuje je w czytelnej formie i pomaga Ci podjąć odpowiednie decyzje. Dla przykładu – dowiesz się ile tak naprawdę musisz czekać na pieniądze od każdego z kontrahentów. Jeśli jednemu z nich udzielasz 60-cio dniowego terminu płatności, a on i tak zdecydowanie go przekracza, warto zastanowić się nad jego skróceniem. Inny kontrahent przyzwyczaił się do kredytowania działalności Twoim kosztem? Możesz zmienić politykę handlową i wprowadzić limity. Tylu informacji zwrotnych nie otrzymasz z żadnego innego systemu.
Kolejne narzędzie, za które trzeba płacić. Na pewno są jakieś darmowe rozwiązania.
Z pewnością można znaleźć jeszcze np. darmowy hosting czy system mailingowy, jednak odpowiedzialny przedsiębiorca nie będzie nimi zainteresowany przynajmniej dwóch powodów – jakości i bezpieczeństwa. Dane na temat wysokości wystawianych faktur, klientów itp. są zbyt wrażliwe, aby udostępniać je podmiotom/narzędziom, o których nic nie wiemy. Koszty korzystania z monitoringu faktur w systemie Rozważna Firma są w pełni skalowalne i zależą od ilości klientów, których chcemy objąć monitoringiem. Można z niego korzystać nawet za darmo, a w praktyce największa grupa przedsiębiorców płaci za monitoring tylko 49 zł miesięcznie. Kilkanaście – kilkadziesiąt złotych miesięcznie za narzędzie, które już w pierwszych tygodniach stosowania przyczyni się do znacznego przyśpieszenia spływu należności, a przy tym zapewni całkowite bezpieczeństwo to chyba nie jest zbyt wygórowana kwota?

