fbpx
Linkedin YouTube
Współpraca z firmą windykacyjną wzmacnia reputację Twojej firmy

Przedsiębiorcy powinni dążyć do budowania profesjonalnego wizerunku. Dotyczy to także kwestii związanych z finansami. Współpraca z firmą windykacyjną może pozytywnie wpłynąć na sposób postrzegania przedsiębiorstwa. Obawy związane z pogorszeniem reputacji są zdecydowanie niesłuszne i bezpodstawne. Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Zdarza się, że nasz kontrahent ma trudności z terminowymi spłatami należności. Pod natłokiem obowiązków i projektów może też po prostu zapomnieć o terminie płatności. Z naszej strony pojawia się niepokój, który stopniowo przekształca się w niezadowolenie, co może rzutować na dalsze relacje biznesowe (czego oczywiście bardzo nie chcemy).
Prowadząc biznes stawiamy na profesjonalizm relacji i tego oczekujemy od innych, dlatego liczymy na terminowe regulowanie zobowiązań. Okazuje się, że kontrahent ma trudności finansowe i nie może sam poradzić sobie z sytuacją. W zaistniałych okolicznościach nasza firma traci, a przecież dotychczasowa współpraca układała się pomyślnie. Nie chcemy narazić na szwank relacji z kontrahentem, ale też nie chcemy dopuścić do tego, aby jego problemy odbiły się na kondycji finansowej naszej firmy. Rozwiązaniem może okazać się współpraca z firmą windykacyjną.

Zalety współpracy

Firmy windykacyjne dysponują narzędziami i szerokim doświadczeniem w kwestii rozwiązywania podobnych sytuacji. Współpraca z ekspertami zwiększa dyscyplinę płatniczą u kontrahentów. Firma windykacyjna może zaproponować kompleksowe usługi, od prewencji i monitoringu płatności przez szereg działań polubownych, które charakteryzują się wysoką skutecznością.

Pracownicy firmy zajmą się negocjacjami, zaproponują możliwości wyjścia z chwilowych trudności naszemu kontrahentowi i będą stale monitorować cały proces spłat. Nasza firma może w dalszym ciągu utrzymywać relacje z partnerem biznesowym.

Takie rozwiązanie jest sygnałem dla klienta, że zarówno nasz biznes jak i relacje z partnerami traktujemy bardzo poważnie. Oznacza to również, że rozumiemy swojego kontrahenta i chcemy dać mu szansę na polubowne rozwiązanie problemu ze spłatą należności.

Dobre relacje

Utrzymanie jak najlepszych relacji w sytuacji trudności w przepływie finansowym jest niezwykle trudne i łatwo o pomyłkę, która wpływa negatywnie na dalszą współprace. Oddanie tematu ekspertom pozwala na dużo swobodniejszą rozmowę o biznesie między Tobą i Twoim partnerem biznesowym.

Skorzystanie z usług profesjonalistów to same korzyści:

  1. Możliwość sprawdzenia potencjalnych kontrahentów
  2. Stały monitoring przepływu pieniędzy, zapobieganie zatorom finansowym
  3. Wzmocnienie wizerunku profesjonalnej firmy
  4. Wskazanie zrozumienia dla trudności finansowych partnerów biznesowych
  5. Polubowne metody windykacyjne, które pomagają zachować dobre relacje.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadaj pytanie w komentarzu lub formularzu kontaktowym.

O autorze

Piotr Kaźmierczak

Pełni funkcję Dyrektora ds. Rozwoju EULEO. Jest odpowiedzialny za strategię i rozwój firmy, w tym zwłaszcza ofertę usług, sprzedaż, marketing i PR. Stworzył koncepcję szkoleń z zakresu zarządzania należnościami i negocjacji z dłużnikami. Jest absolwentem Wydziału Filozoficzno - Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek historia) oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania małymi i średnimi firmami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Swoje pozazawodowe zainteresowania skupia na: historii, literaturze środkowoeuropejskiej, muzyce fado, muzyce operowej, teatrze. Amatorsko uprawia: żeglarstwo, narciarstwo, biegi, koszykówkę. Wolny czas najchętniej spędza podróżując po Europie w poszukiwaniu ciekawej kuchni regionalnej i dobrego wina.
Dodaj komentarz
©2021 EULEO G. Grzesiak Sp.k.