fbpx
Linkedin YouTube

Mamy rok 2021. Kryzys ekonomiczny daje wszystkim się we znaki, przedsiębiorcy drżą o swoją przyszłość, a dłużnicy jak nie płacili…tak nie płacą. Mając problem z nierzetelnym kontrahentem, zastanawiasz się – jak nakłonić go do spłaty długu? W tym momencie z pomocą przychodzi windykator terenowy – Twój najlepszy przyjaciel.

Na kłopoty…windykator terenowy

Cele windykacji terenowej

Masz już za sobą godziny rozmów, setki wysłanych SMS-ów i tyle samo maili. Dłużnik jest jednak nieprzejednany, a Ty chcesz odzyskać swoje pieniądze. Zapewne w Twojej głowie rodzi się wiele pytań. Co dalej? Jak odzyskać moje pieniądze? Kto może mi w tym pomóc, jeśli ja sam nie potrafię? Rozważając różne opcje, weź pod uwagę współpracę z firmą windykacyjną. Powierzając sprawę odzyskania swoich wierzytelności profesjonalistom, zwiększasz szansę na spłatę długu.

Zacząłeś już współpracę z firmą odzyskującą należności. Windykatorzy biurowi wielokrotnie skontaktowali się z dłużnikiem, ale nadal nie nakłonili go do spłaty długu. Na tym etapie rozpoczynają się negocjacje terenowe.

Jakie są cele takiej windykacji? Przede wszystkim windykacja terenowa stanowi wzmocnienie windykacji biurowej. Celem wizyty terenowej jest wywarcie odpowiedniego wrażenia na dłużniku. Ten, mając już bezpośredni kontakt  z pracownikiem działu windykacji, może zmienić swoje nastawienie, co do spłaty długu.

Ponadto cele wizyty bezpośredniej to:

  • pozyskanie informacji;
  • spotkanie z dłużnikiem;
  • zawarcie;
  • odbiór gotówki.

Działanie zgodne z etyką

Jak zauważył Tadeusz Broś, dyrektor operacyjny działu windykacji EULEO:

Wokół windykatorów i stosowanych przez nich metod pracy narosło wiele mitów i stereotypów. Często są przedstawiani jako bezwzględni, agresywni egzekutorzy, którzy nie przebierają w środkach, aby odzyskać pieniądze od dłużnika. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej, a pracownicy firm windykacyjnych działają według ściśle określonych procedur, zgodnie z prawem i zasadami etyki.

W EULEO stawiamy zatem na profesjonalizm i doświadczenie naszych windykatorów. Podejmując się bezpośredniego kontaktu z dłużnikiem, nasi windykatorzy działają według określonego kanonu praktyk.

Zaufaj profesjonalistom

 

Prócz doświadczenia, w zawodzie windykatora terenowego, bardzo dużą rolę odgrywa wiedza. Windykatorzy EULEO posiadają dużą wiedzę z zakresu prawa, ekonomii i finansów, którą cały czas poszerzają. Z pewnością pomaga to w prowadzeniu działań windykacyjnych i kontaktach z dłużnikiem.

Na powyższych przykładach widać, że wybór firmy windykacyjnej ma znaczenie. Szczególnie jeśli chodzi o windykację terenową. Zaufanie profesjonalistom z pewnością zaprocentuje w postaci odzyskanych pieniędzy. Dobrze przeprowadzona windykacja terenowa zwiększa tę szansę kilkukrotnie. Tym bardziej, że na rynku nie ma wielu firm oferujących usługi windykacji terenowej.

Komunikacja z wierzycielem…

Nowoczesne rozwiązania online

To bardzo istotny element, dzięki któremu wierzyciel jest na bieżąco z tokiem prowadzonej sprawy. Trudno wyobrazić sobie dobrze prowadzoną sprawę windykacyjną bez swobodnego przepływu informacji między wierzycielem, a windykatorem.

Jak to wygląda EULEO? Komunikacja na linii wierzyciel-windykator odbywa się za pomocą panelu Rozważna Firma. W ten sposób wierzyciel może kontrolować przebieg sprawy online, mając do niego dostęp 24h na dobę. Wierzyciel ma również dostęp do modułu raportowego, gdzie łatwo sprawdzi postępy w prowadzonej sprawie windykacji polubownej.

Komunikacja ze strony windykatora

Ze swej strony windykator redaguje noty z bezpośrednich spotkań z dłużnikiem, przekazuje na bieżąco w systemie ustalenia z dłużnikiem i wierzycielem, redaguje noty windykacyjne z innych podjętych w sprawie czynnościach.

Powyższe działania dają nam obraz pełnej i harmonijnej komunikacji. Bez niej ciężko sobie wyobrazić właściwie wykonane zlecenie dochodzenia roszczeń.

…i dłużnikiem

W EULEO hołdujemy zasadzie. Profesjonalny windykator, to przygotowany windykator. Wyobraź sobie następującą sytuację: negocjatorowi wreszcie udaje umówić się na spotkanie z dłużnikiem. Windykator przychodzi na miejsce, przedstawia się i…nie wie co powiedzieć. Co wtedy pomyśli sobie dłużnik?

Gdy windykator jest nieprzygotowany, nie potrafi rozmawiać, traci w oczach dłużnika zarówno firma windykacyjna jak i również wierzyciel, którego firma reprezentuje. Przygotowanie do rozmowy, to absolutnie podstawowa zasada w kontaktach z dłużnikiem. Kompetentny pracownik windykacji powinien być doskonale poinformowany o zadłużeniu i sytuacji majątkowej dłużnika, o jego problemach i dotychczasowej historii zadłużeń.

W bezpośredniej komunikacji z negocjatorem, dłużnik może inaczej podejść do rozmowy niż podczas windykacji telefonicznej. Jest to zrozumiałe, rozmowa „w cztery oczy” często wyzwala w nas inne emocje i zachowania. Wbrew pozorom o sukcesie negocjacji nie decyduje, to co mówimy. Umiejętność zrozumienia drugiej osoby i zrozumienie jego sytuacji jest kluczem do udanych negocjacji.

20-letnie doświadczenie zdobyte przez naszych pracowników windykacji terenowej, pozwoliło im opanować te wszystkie niuanse. O zaufaniu jakim darzą nas klienci świadczy 90 tys. spraw przyjętych do windykacji B2B, w ciągu 20 lat istnienia naszej firmy. Nie czekaj, zleć windykację!

O autorze

Vindy Katia

Pochodzi z rodziny, w której z dziada pradziada zajmowano się handlem. Już w dzieciństwie poznała szacunek dla danego słowa i zawartej umowy. Absolwentka Szkoły Przetrwania MSP na Rynku Polskim. W stałym związku z Biznesem od 2001 roku. Zawodowo wspiera firmy walczące o uczciwy biznes. Rozbraja ładunki zatorów finansowych oraz wykrywa pułapki nierzetelnych kontrahentów. Chętnie dzieli się wiedzą z zakresu metod unikania problemów z dłużnikami, a także sposobów na uzyskiwanie terminowej zapłaty od kontrahentów. Promuje zasady prowadzenia firmy w transparentny i uczciwy sposób, z poszanowaniem relacji biznesowych.
Dodaj komentarz
©2021 EULEO G. Grzesiak Sp.k.